Jak jsem klientům vydělal 1,3 mil. Kč? Případová studie prodeje pozemků ve Statenicích

21.3. 2021Artem Saykin

Na mé první dvě případové studie jsem měl skvělé odezvy (za které vám děkuji), proto jsem se rozhodl vám zde sepsat můj další, velmi čerstvý rozbor obchodního případu.

Koncem roku 2020 mě oslovili mí dlouhodobí klienti. Naše spolupráce začala v roce 2018 a jsem vděčný, že dodnes se stále vrací a vše ohledně nemovitostí řešíme společně. Tentokrát se na mě obrátili s objemnější zakázkou, kdy jsem se měl popasovat s prodejem téměř 7 000 m2 pozemků ve Statenicích.

Velkou výhodou bylo, že většinovou část tvořilo území určené k výstavbě. Zbývajících 2 750 m2 byla pouhá zeleň – louka/les. Samozřejmě, jako každý jiný, pozemek měl i své nevýhody. Nejednalo se o nic strašného, ale někomu přeci jen tyto skutečnosti nemusí sedět. Pozemky byly mírně svažité a hned vedle se nacházelo vedení vysokého napětí.

Původní cena, kterou majitelé požadovali za všechny pozemky, byla 13 590 000 Kč. Po zvážení všech plusů a mínusů lokality a důkladném tržním ocenění jsme se shodli, že to dává smysl. Nejdříve majitelé chtěli pozemky prodat jako celek, a to i se studií na řadové domky s byty, kterou si kdysi nechali vyhotovit. Dalším úkolem pak bylo vše zařídit tak, aby s tím měli majitelé co nejméně starostí. To je ale samozřejmě běžné – (nejen) kvůli tomu nás, realitní makléře máte. 

Prodej jsme odstartovali, ale vzhledem k přemrštěné studii jsem po 2 týdnech zaregistroval minimální poptávku. Vymyslel jsem tedy novou strategii.

Studie k prodávaným pozemkům

Nový plán, který vydělal

Pozemky se lépe prodávají po menších částech – jedná se o menší objem peněz, na který dosáhne více klientů a celkově by se jednalo o rychlejší proces. Dále jsem v tomto případě sám navrhl zvýšení ceny za jednotlivé pozemky, protože jsem o takto rozparcelované pozemky předpokládal vyšší zájem. Celkovou sumu jsem s prodejem po částech odhadoval na 14 766 500 Kč. Tedy o 1 176 500 Kč více než původně stanovená cena.

Upravili jsme prezentaci, spustili placené reklamy i příplatkové prostory na realitních serverech a zájemci se jen hrnuli. Byly to tři týdny plné vyjednávání, předávání informací, zjišťování dodatečných informací a podobně. 

Nakonec jsme našli 2 zájemce, kteří si celek rozebrali. A protože se nám ještě povedlo prodejní cenu navýšit o 200 000 Kč, získaná částka pro původní majitele narostla o krásných 1 376 500 Kč oproti původnímu odhadu. Z takových obchodů mám vždy upřímnou radost.

Pokud tedy máte v plánu prodej i té své nemovitosti, neváhejte se mi ozvat. Vyhnete se tak možnému prodeji pod cenou. Se mnou máte jistotu, že prodáte za opravdu maximální možnou prodejní cenu. V případě dotazů či bezplatných konzultací jsem kdykoliv k dispozici na tel: 778 022 272 nebo na e-mailu artem.saykin@re-max.cz.

Artem Saykin
Práce realitního makléře mě naplňuje díky možnosti setkávat se s novými lidmi, kterým pomáhám realizovat jejich sny v oblasti bydlení. Záleží mi na dobře odvedené práci a spokojenosti mých klientů.

Zvažujete prodej své nemovitosti a chcete znát její hodnotu?

Za mou kariéru se mi již nespočetně krát stalo že majitelé, kteří prodávali svou nemovitost bez tržního ohodnocení, prodali za mnohem méně, než doopravdy mohli. V některých případech až o 10-15% reálné hodnoty! Neudělejte stejnou chybu a nechte si ocenit svou nemovitost zcela zdarma.

Komentáře