Kdo jsem?

Realitní makléř, který podniká v oboru 4. rokem.

Ano, necelé 4 roky vás asi nevytrhnou, ale vzhledem k mému věku (23) je to více, než by si kdo pomyslel. Po této době si přiznávám, že jsem se v tomto oboru našel a obchodování s byty, domy a pozemky mých klientů mě velmi baví. Baví mě pocit úspěšného obchodu, kladné reference mých zákazníků a neustále zlepšování se v tomto oboru.

Jak začalo moje podnikání?

Od 15 let jsem přestal dostávat kapesné a musel jsem si najít něco, čím si vydělám na "tehdejší potřeby". Není třeba rozepisovat všechny možné brigády které jsem absolvoval, ale na přelomu mých 16-17 let jsem začal obchodovat s velmi limitovanými teniskami a oblečením, po kterém se teenageři ještě v té době mohli potrhat a přepláceli nad nákupní cenu. Tímto obchodováním jsem žil téměř každý den. Jako přivýdělek ke střední škole to bylo velmi slušné (shodou okolností jsem byl přihlášen na obor obchodní akademie).

„Jsem ten typ člověka, který nevydrží stagnovat na jednom místě. Pořád pracuji na tom, abych se posouval dále.“

Další plán?

Do mých 19 jsem si s touto zábavou vystačil, pak mi ale obyčejné tenisky přišly málo a chtěl jsem něco víc. S mým dobrým kamarádem jsme se shodli, že být realitním makléřem by mohlo být přinejmenším zajímavé. Já se pro pohovor rozhodl, kamarád mě v tom ale vypekl a šel dělat něco jiného (teď toho lituje, začal s tím až po roce a půl později než já). 

Poslal jsem CV do pár společností, nejvíce jsem ale doufal v RE/MAX a jejich čerstvě otevřenou pobočku v Řeporyjích, která byla kousek od mého bydliště. Na pohovoru jsem byl neslaný a nemastný (co více chtít po mladíkovi s čerstvou maturitou a nedodělaným druhým semestrem na VŠE) ale franšízanti Jirka Chudoba a David Matouch si řekli, že to se mnou zkusí.  

„Když se zpětně ohlédnu, jsem rád, že jsem si na vše musel přijít sám.“

Jak to dopadlo?

Začátky nebyly lehké, ale díky chuti se učit novým věcem a mým předešlým zkušenostem s obchodováním jsem si našel svou cestu. Nyní můžu říct, že jsem zaběhnutý realitní makléř, který umí dobře a rychle prodat nemovitost, případně ji pronajmout dobrému nájemníkovi.

  • Makléř roku RE/MAX ČR do 26 let za rok 2020
    po necelých třech letech v realitách
  • Makléř roku kanceláře RE/MAX Partner za rok 2020
    makléřem měsíce jsem se v kanceláři stal za rok 2020 celkem 4x
  • 15. místo z celé sítě RE/MAX za rok 2020
    pod značkou RE/MAX podniká přes 1100 makléřů

Jak to vidím do budoucna?

Mám to docela jednoduché. Rád bych pokračoval v realitním byznysu a chtěl bych se více zaměřit i na okruh investičních nemovitostí. Bytů je na trhu spousta, ale jen pár je opravdu investičně zajímavých. Realitní síť RE/MAX zpětně hodnotím jako dobrou volbu, proto bych v aktuální kanceláři rád zůstal nejdéle co to půjde. 


Spokojený klient - spokojený makléř

mrkněte na mé poslední reference


"Rádi bychom pochválili pana Saykina za profesionální přístup, spolehlivost, ochota a vstřícnost a sympatické vystupování."

Josef a Milena Marešoviprodej bytu Záběhlice

"Воспользовался услугами Артема Сайкина при продаже квартиры, и результат полностью оправдался. Хотелось бы особенно отметить его профессиональный подход и уравновешенность при решении вопросов, возникавших в процессе продажи квартиры. Оперативность и пунктуальность заслуживают лучших оценок. Без сомнений буду рад возможности рекомендовать Артема своим знакомым, будь то купля-продажа или аренда недвижимости."

Alexandr Prokudinprodej bytu Břevnov

"Pan Saykin se dobře staral o prodej našeho bytu. Svědomitá příprava propagačních materálů, znalosti v oboru prodeje nemovitostí a souvisejících právních předpisů a zákonů. Péče o informování klientů (schůzky se zájemci i ve dnech pracovního volna a klidu a večer). Operativní řešení vzniklých problémů a osobní pomoc a profesní rady při výběru nového bytu."

Eva Krotkáprodej bytu Strašnice

"Oceňuji pohotovost, přesnost a vynaložené úsilí a velice příjemné chování makléře, které vedlo k rychlému výsledku. Již jsem ho doporučila svým známým."

Alena Vlčkováprodej rodinného domu Medonosy

"Pan Saykin je spolehlivý, cílevědomý, vstřícný a loajální ke klientovi, přemýšlivý a tvůrčí. Působí klidně a rozvažuje kroky, aby dospěl k cíli. Je to rozhodně člověk na svém místě. Z více než desítky různých makléřů, se kterými jsem spolupracovala za posledních několik let patří k těm nejlepším."

Drahomíra Pourováprodej bytu Krč

"Makléř byl příjemný, již na první schůzku byl připraven. Dohodli jsme se na prodeji naší nemovitosti a on vše vyřídil sám až do finálního podpisu smlouvy."

Věra Burcalováprodej bytu Bohnice

"p. Saykin našel výborného nájemníka do mého bytu. Nabídl mi skvělou prezentaci mé nemovitosti. Vše mělo hladký a rychlý průběh. Mohu jen doporučit."

Jordan Dimovpronájem bytu Modřany

"Perfektni praci pana maklere, skvela domluva, byt nam pronajal behem jednoho dne. Moc dekujeme :)"

Šárka Knittlovápronájem bytu Bohnice

"S panem Saykinem jsme byli spokojeni, vše co slíbil splnil a především nemovitost v krátkém čase zobchodoval. Ještě jednou děkujeme za spolupráci."

Martin Černýprodej pozemku Řeporyje