Proč je při prodeji nemovitosti lokální marketing tak důležitý?

3.10. 2019Artem Saykin

Lokální marketing je dnes v době online světa pořád velmi důležitý a Váš realitní makléř ho nesmí zanedbávat.

Rychlá fakta o zdrojích zájemců

Je nová doba a bohužel se pomalu zapomíná na lokální marketing a vše se i v našem realitním oboru překlápí na internet. Je pravda, že se dnes sežene přes 70 % zájemců přes inzertní portály, placenou propagaci a všelijakou jinou online propagací, ale svět mimo počítače je pořád velmi úspěšný a pořád nosí cca 30 % zájemců o Vaši nemovitost.

Proč je tomu tak?

Jen si to představte. Nasedáte ráno do auta, vyjíždíte ze své garáže, otevírají se vrata a najednou na Vás vyskočí plachta s velkým nápisem z protějšího domu: “NA PRODEJ“, nebo najdete ve své poštovní schránce leták se sdělením, že dům hned vedle toho Vašeho se prodává.

Jakmile si takové sdělení přečtete, v hlavě se Vám mihne myšlenka: “Ty jo, bylo by super koupit něco do budoucna pro své děti, abychom mohli bydlet u sebe“ nebo “bydlím na super místě, ceny tu jen porostou, podívám se na to a případně bych to koupil jako investici“ anebo ještě jedna varianta “No jo! Můj kamarád mi přece nedávno říkal, že je tahle lokalita super a že by tu chtěl taky bydlet. Musím mu o tom říct!“. Asi není třeba uvádět další příklady. Odůvodnění proč by to mohlo sousedy zajímat je hodně. Důležité je že touto metodou se dá nahnat 30 % zájemců na prohlídku prodávané nemovitosti. Tak proč se o ně připravovat?

Čím více zájemců dostaneme na Vaši nemovitost, tím větší je prodejní cena

Příklad z praxe: Prodej domu na Praze 9 na kterém byla vyvěšena plachta 2 týdny před zalistováním nemovitosti na realitní servery a inzertní portály. Ozvalo se přibližně 20 místních zájemců a všichni to potřebovali vidět. Upřímně, nikdo z nás takovou reakci nečekal. Počkali jsme ještě až se nemovitost zveřejní a až poté jsme udělali prohlídkové dny. Po zveřejnění přibylo ještě jednou tolik zájemců a ve finále se to prodalo místnímu zájemcovi o 1.500.000, – Kč více, než na jaké ceně se začínalo.

Představte si, že byste nám svěřil na prodej svou nemovitost a ve finále bychom Vám ji prodali o takovou částku navíc? Myslím, že by Vaše reakce byla podobná jako původního majitele domu na Praze 9.

Byl nadšený.

Artem Saykin
Práce realitního makléře mě naplňuje díky možnosti setkávat se s novými lidmi, kterým pomáhám realizovat jejich sny v oblasti bydlení. Záleží mi na dobře odvedené práci a spokojenosti mých klientů.

Zvažujete prodej své nemovitosti a chcete znát její hodnotu?

Za mou kariéru se mi již nespočetně krát stalo že majitelé, kteří prodávali svou nemovitost bez tržního ohodnocení, prodali za mnohem méně, než doopravdy mohli. V některých případech až o 10-15% reálné hodnoty! Neudělejte stejnou chybu a nechte si ocenit svou nemovitost zcela zdarma.

Komentáře
 • Jsou pro Vás nemovitosti zajímavé téma?

  Přihlaste se k dalším stovkám odběratelům a získejte ke všem článkům přístup jako první!

  Nebojte se, vaše údaje nikomu nepředám ani neprodám. U mě jsou vaše údaje jako v bavlnce. Splňuji antispamový zákon, zásady ochrany osobních údajů i GDPR. Více informací o ochraně osobních údajů zde.
 • google logoArtem Saykin, realitní makléřArtem Saykin, realitní makléř
  5 na základě 22 recenzí
 • Diana K8/09/2022

  Spokojenost se službami již podruhé.

  Jan Goldšmíd8/08/2022

  výborný realitní servis, prodávali jsme dlouho dum, ale neslo to. S příchodem Remaxu a pana Saykina se "problem" vyřešil během 3 týdnu.
  Velké díky!

  Filip Duspiva4/19/2022

  Pan Artem Saykin ochotně poradil i co se týká investiční strategie do nemovitostí. Rozhodně doporučuji!

  Sabina Homolova3/07/2022

  Moc děkuji za pomoc a velkou ochotu. Určitě při dalším prodeji zvolím pana Artema znovu. Úžasný servis od A-Z.

  Sára Králová3/01/2022

  Děkuji za rychlou reakci na mé dotazy. Vše proběhlo tak, jak jsem potřebovala. Pana Saikyna mohu jedině doporučit.

 • Nejnovější články
 • Rubriky
 • Sledujte mě na Facebooku